Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Atteikuma tiesības

No Distances līguma  Atteikuma tiesības:

8.     Atteikuma tiesības

8.1.   Pārdevējs  informē Pircēju par atteikuma tiesību izmantošanas nosacījumiem sadaļā Informācija – Atteikuma tiesības pirms distances līguma noslēgšanas.

8.2.   Pircējs var noteiktā termiņā izmantot atteikuma tiesības un, nesniedzot atteikuma pamatojumu, atkāpties no noslēgtā distances līguma. Atteikuma tiesību izmantošana izbeidz līgumu un atbrīvo Pircēju no jebkurām saistībām, kas izriet no noslēgtā līguma.

8.3.   Izmantojot atteikuma tiesības, Pircējam ir jāatgriež Pārdevējam saņemtā prece, bet Pārdevējam ir jāatmaksā Pircējam visi saņemtie maksājumi. Tomēr Pārdevējam ir tiesības aizturēt naudas summas atmaksu līdz preces saņemšanai atpakaļ.

8.4.   Atteikuma tiesības Pircējs var izmantot 14 dienu laikā no preces saņemšanas dienas, ja noslēgts līgums par preču iegādi, vai 14 dienu laikā no līguma par pakalpojuma saņemšanu noslēgšanas dienas, ja noslēgts līgums par pakalpojuma sniegšanu.

8.4.1.      Pirmā diena. 14 dienu laika perioda uzskaite tiek veikta pēc sekojošiem noteikumiem, pirmā diena ir diena, kad Pircējs ir saņēmis preci. Ja Pircējs preci ir saņēmis Pārdevēja veikalā, tad tā ir pirmā diena, kad tiek uzsākta atskaite, neatkarīgi kādā termiņā Pircējs preci ir nogādājis paredzētajā vietā.

8.4.2.      Pēdējā diena. Atsaucoties uz punktu 8.4.1. 14 dienu laika periods beidzas tieši 14 dienā skaitot no pirmās dienas, ja vien Puses nav vienojušās citādi.

8.5.   Lai izmantotu atteikuma tiesības, Pircējam iepriekš minētajā atteikuma tiesību izmantošanas termiņā ir jānosūta pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam veidlapa (paraugs 2014. gada 20. maija Ministru kabineta noteikumu Nr.255 “Noteikumi par distances līgumu” pielikumā, Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā) vai paziņojums par atteikuma tiesību izmantošanu. Šādam paziņojumam nav obligāti jāievēro kāda konkrēta forma, bet, lai kvalitatīvi veiktu atteikuma tiesību procedūru un ievērotu labu Pircēju apkalpošanas kultūru Pārdevējs aicina vispirms izmantot formu, kas Pircēja  ērtībām ir pieejama Pārdevēja interneta veikalā .Sadaļā Klientu serviss- atteikumi.

8.6.   Jebkurā paziņojumā būtu skaidri jānorāda:

8.6.1.      pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs, no kura prece vai pakalpojums iegādāts,

8.6.2.      paziņojuma teksts par atteikšanos no līguma (kad noslēgts, par kādām precēm vai pakalpojumiem),

8.6.3.      preces saņemšanas vai pakalpojuma pasūtīšanas datums,

8.6.4.      informācija par Pircēju (vārds, uzvārds, kontakttālrunis vai e pasts, adrese),

8.6.5.      paziņojuma datums un paraksts (ja paziņojums tiks nosūtīts papīra formātā).

8.7.   Tā kā Pircējam ir pienākums pierādīt atteikuma tiesību izmantošanu, Pircējam ir jānodrošinās ar pierādījumiem par atteikuma nosūtīšanu. Pārdevēja interneta Multiveikali nodrošina Patērētājam iespēju atteikuma veidlapu aizpildīt elektroniski vai nosūtīt pa e-pastu. Pārdevējs apņemas nekavējoties informēt Pircēju par atteikuma paziņojuma saņemšanu, kas var kalpot par pierādījumu atteikuma iesniegšanai.

8.8.   Četrpadsmit dienu laikā (skatīt punktus 8.4.1. un 8.4.2.) Pircējam ir jāatgriež Pārdevējam saņemtās preces, savukārt Pārdevējam ir pienākums atmaksāt Pircējam visus samaksātos maksājumus.

8.9.   Puses vienojas, ka Pārdevējs neuzņemas segt tiešās izmaksas, kas saistītas ar preces atgriešanu, ja piedāvājumā nav minēts citādi.

8.10.                    Pircējam ir pienākums segt tiešās izmaksas, kas saistītas ar preces atgriešanu, ja tādas rodas vai, ja Pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nav uzņēmies tās segt.

8.11.                    Ja Pircējs ir pārsniedzis Atteikuma tiesību termiņu (skatīt punktus 8.4.1. un 8.4.2.) vai ja Puses vienojušās – citu atrunātu termiņu, Pārdevējs patur tiesība nepieņemt preci no Pircēja.

 

9.     Atteikuma tiesību spēkā neesamība.

9.1.   Pārdevējs informē, ka no Ministru kabineta noteikumiem un Patērētāju tiesību aizsardzības likuma izriet vairāki gadījumi, kad atteikuma tiesības nevar tikt izmantotas. Tajā skaitā atteikuma tiesības nevar izmantot, ja:

9.1.1.      Pircējs nav uzskatāms par patērētāju Patērētāju tiesību aizsardzības likuma izpratnē, proti, tas nav fiziska persona, kas iegādājas preci vai pakalpojumu nolūkam, kurš nav saistīts ar tās saimniecisko vai profesionālo darbību,

9.1.2.      pilnībā ir pabeigta pakalpojuma sniegšana,

9.1.3.      preces vai pakalpojuma cena ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām;

9.1.4.      prece tiek izgatavota pēc Pircēja norādījumiem vai tā ir nepārprotami personalizēta,

9.1.5.      prece ātri bojājas vai tai drīz beigsies derīguma termiņš (piemēram, pārtikas preces),

9.1.6.      Pircējs ir atvēris iepakojumu precei, kuru veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot atpakaļ,

9.1.7.      prece pēc piegādes ir neatgriezeniski sajaukusies ar citām lietām;

9.1.8.      Pircējs ir atvēris audioierakstu, videoierakstu vai datorprogrammu iepakojumu;

9.1.9.      tiek piegādāti laikraksti, periodiskie izdevumi vai žurnāli;

9.1.10.  līgums noslēgts izsolē;

9.1.11.  līgums tiek noslēgts par izmitināšanas pakalpojumiem (izņemot par dzīvojamo telpu īri), preču pārvadāšanu, transportlīdzekļu īri, ēdināšanu, izklaides pasākumiem, ja pakalpojuma sniedzējs apņemas to sniegt noteiktā laikā;

9.1.12.  līgums noslēgts par digitālā satura piegādi, kas netiek piegādāts pastāvīgā datu nesējā.

9.1.13.  Pircējs apzinās, ka atteikuma tiesības nav paredzētas, lai tas varētu ļaunprātīgi lietot preci bez maksas atteikuma tiesību izmantošanas laika periodā, bet gan lai tas varētu pārliecināties par preces īpašībām un darbību un atgriezt to Pārdevējam, gadījumā ja tā neatbilst sagaidāmajam. Līdz ar to, gadījumā ja prece pirms atteikuma tiesību izmantošanas ir tikusi izmantota, pārsniedzot saprātīgu tās pārbaudīšanai nepieciešamo robežu, tad Pircējs ir atbildīgs par preces vērtības samazināšanos un tam var rasties pienākums atlīdzināt Pārdevējam radītos zaudējumus.



                 Papildus šeit.

              

               - Atteikuma veidlapu lejupielādēt šeit